• YARIM ALTIN
  1.447,00
  % -0,80
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1464
  % -0,06
 • € EURO
  9,6905
  % -0,31
 • £ POUND
  11,1860
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  1,2442
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,1055
  % 0,20
 • BITCOIN/TL
  510370,110
  % 4,71
 • BIST 100
  1.366,82
  % -0,66

Akbank Üzerinden MTV ve Trafik Cezası Ödeme

Akbank Üzerinden MTV ve Trafik Cezası Ödeme

Hizmet kuruluşları olan bankalar, müşterilerinin tatminini ve çalışmalarının sürekliliğini düşünmelidir. Bunun için de müşterilerini tatmin edecek ve onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni uygulamalar üretmelidirler. Akbank’ ın yapmış olduğu gibi Akbank’ lı müşterilerin motorlu taşıtlar vergisi ve trafik cezalarını bankaları üzerinden ödeyebilmeleri gibi bankalar tarafından yeni uygulamalar oluşturulmaktadır. Akbank’ ın bu hizmetinin geldiği anlam, Akbanklı müşterilerin vergi dairesine gitmeden ve uzun sıralar beklemeden de motorlu taşıtlar vergisini kolaylıkla ödeyebileceklerdir. İnternet üzerinden MTV sorgulaması yaptırıldıktan sonra kişiler, araçlarına ait vergi ödemelerini Akbank hesapları üzerinden gerçekleştirebilirler.

Aynı zamanda Akbank kredi kartı kullanılarak kişilerin araçları için ödeyecekleri vergiler taksitlendirilebiliyor, trafik cezaları bile kredi kartlarıyla ödenebilir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgusu Nasıl Yapılır?

Motorlu taşıtlar vergisi hesaplanırken aracın motor hacmi, aracın modeli, aracın tipi gibi değişlenler göz önüne alınır ve ödenmesi gereken vergi tutarları belirlenir. Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ nden yapılacak motorlu taşıtlar vergisi sorgulamasında, aracın plakası ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası, vergi numarası gibi diğer istenenler girildikten sonra yapılmaktadır. MTV hesaplaması sonrasında kişilerin karşısına ilk altı ve ikinci altı aylık ödemeleri gereken tutar topluca yansıtılacaktır. Borç sorgulamasından sonra Akbank hesaplarından direk olarak ya da Akbank kredi kartlarından taksitli olacak şekilde vergi ödemeleri gerçekleştirilebilir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Nasıl Ödenir?

Motorlu taşıtlar vergisi ya da trafik cezalarını vergi dairesine kadar gitmek ve uzun sıralarda beklemek yerine en yakın Akbank şubesine giderek de ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda trafik cezaları ve motorlu taşıtlar vergisi, Akbank kredi kartları kullanılarak, taksitlendirme ile de ödenebilmektedir. Şubelere verilecek talimatla MTV ve trafik cezaları kişilerin Akbank hesaplarından kolaylıkla ödenmektedir.

Bunun yanında Akbank Direkt İnternet aracılığıyla da motorlu taşıtlar vergisi ve trafik cezaları, banka şubelerine bile gitmeye gerek kalmadan ödenebilmektedir. Kolay ve hızlı kullanım imkanı sunan Akbank Direkt İnternet, Akbank’ ın müşterileri kullanımına  sunduğu online hizmetlerdir. Akbank Direkt İnternet de bu ödemeler için kullanılabilecek yollar arasındadır.

Sanal üzerinden https://ivd.gib.gov.tr/tvd_side/ adresine tıklayarak veya interaktif vergi dairesi üzerinden giriş yaparak plaka sorgulama ile karşınıza çıkacak ilgili döneme ait tutarı seçerek ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.