• YARIM ALTIN
  1.473,00
  % 1,27
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  501726,227
  % 1,35
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Çektire bilen Bankalar

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Çektire bilen Bankalar

Yaşamda her konuda ve kulvarda var olan kadınlar emeklerinin karşılıklarını maddi ve manevi olarak görmek isterler. İş yaşantısı içinde olan kadınlar çalışmalarından ötürü resmi kurum veya özel sektörden maaş adı altında çalışmasının karşılığını para olarak alırlar. İş hayatında olmayıp da ev hanımı olarak nitelendirilen grup ise yaşamlarını kendi evlerinde ve sosyal düzeni içerisinde devam ettiren gruplardır. Ev hanımları başkalarının adı altında bir ücret karşılığı çalışmadıkları için gelir düzeyleri hanede çalışan toplam kişinin aldığı ücret veya kazançtan pay halinde faydalandığı ön görülür. Finans alanında faaliyet gösteren kurumlar ise bu gruba gelir belgesi olmayan tüketiciler olarak isimlendirilir. Herkes gibi ev hanımlarının da bir takım ihtiyaçları ve karşılanması gereken giderleri olabilmektedir. Bu giderler anlık sağlık harcamaları, arızalanan veya ömrü tamamen biten beyaz eşyaların değiştirme isteği, araba sahibi olmak isteyen bayanların taşıt bedelleri gibi özel ve zorunlu ihtiyaçlar bulunabilir. Bu ihtiyaçlar yüksek tutarlarda olduğu zaman haneye ortak olan kişilerin gelirleri yetmeyebilmektedir. Bu durum karşısında ev hanımları da kendi nam ve hesaplarına kredi çekmek için başvuru ve şartlarını araştırmaya başlamaktadır. Kredi çekmek isteyen ev hanımlarının izleyeceği noktalar ve yapması gereken önemli noktaları yazımızın detaylarından öğrenebilirsiniz.

Bankalar Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi Verebilir mi ?

Son zamanlarda kişilerin bankalardan çektikleri kredileri zamanında ödeyememesi veyahut hiç ödememesi yüzünden bankalar sıkıntıya düşerek verdikleri kredinin alamadıkları kısımlarını devlet destekli olan sigorta fonundan karşılaması yüzünden BBDK bankalara kredi kullandırma konusunda bazı özel şartlara giderek oluşan bu riski veya vatandaşın gereksiz yere kredi borcu yüküne girerek ekonomisini sıkıntıya sokmasının önüne geçmiştir. Yapılan düzenlemelerin en önemlisi kişinin kredi ödeyebilme karnesi olarak bilinen kredi notunun orta riskli veya az riskli grubunun üstüne olmasıdır. Kredi notunu findeks benzeri sitelerden öğrenebileceğiniz gibi findeks harici kredi notu sorgulama teknikleri sayesinde de sorgulayabilirsiniz. Diğer bir önemli husus ise kişinin gelirini belgele ile kanıtlayabilir durumda olmasıdır, bu belgeler ise maaş bordrosu veya kira geliri sözleşmesi gibi evraklar olabilir. İşte tamda bu kısımda ev hanımlarının belgesiz kredi çekmesi nasıl gerçekleşiyor bu konuya değineceğiz.  Ev hanımlarının kendi isimlerine belgelenebilecek gelirleri olmadığı için bankadan talep edilen gelir belgesi konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Eğer ev hanımlarının adına olan ikinci bir kira getirisi olan daire, işyeri veya tarla gibi gayrimenkulü bulunuyorsa bunlardan elde ettikleri gelir belgesi olarak kira kontratını verebilir. Yukarıda bahsettiğimiz kredi notu olayının düşük olaması durumunda gelir belgeniz olsa dahi kredi çekemeyeceğini zi belirtmek isteriz. Tam tersi bir durum ise eğer ev hanımının kredi notu 1500 civarında olan kişilerden bir taşınmazın ipoteği karşılığında gelir belgesiz yüksek tutarda kredi çekebilmesi mümkündür. Gelir belgesiz kredi veren bazı bankalar da mevcuttur, bu bankalar müşteri portföyünü yükseltmek amacı ile ev hanımlarına belgesiz kredi verebilmektedir, ancak verilen kredi tutarı 1000 TL ile 5000 TL arasında düşük tutarlarda gerçekleşir.

ev hanımlarına kredi banka

Gelir Belgesiz Ev Hanımlarına Kredi Verebilen Bankalar ;

Bahsettiğimiz gibi herhangi bi geliri veya belgelendirilemeyen bir kazancı bulunan ev hanımların kredi çekebilmesine imkan veren bazı bankalardan bahsetmiştik. Bu bankalar eğer sicilde kredi puanını düşüren eksi yöndeki hareketler yok ise bu bankalardan kredi çekme şansınız doğabilir. Ancak verilen krediler düşük tutarda olacaktır. İşte gelir belgesi olmadan ev kadınlarına kredi veren bankalar;

 1. Aktifbank,
 2. Fibabank,
 3. Türkiye Ekonomi Bankası,
 4. Burganbank,
 5. Enpara (Finansbank)

Yukarıda sıraladığımız bankalardan ev hanımları kredi çekebilir, ancak kredi notunun 1000 seviyelerden aşağı olması halinde boşa başvurmamasını tavsiye ederiz.

Bir Diğer Yöntem Kefil Kullanarak Kredi Başvurusu;

Ev hanımlarının kredi kullanma aşamasında yaşadıkları red veya banka kredi kriterlerine uygun olamaması halinde kredi puanı risk oluşturmayan ve dahan önce kredi kullanıp borçlanabilme riski düşük bulunan kişilerin çekilecek krediye kefil edilmesi ile kredi kullanılması daha kolay bir süreç oluşturacaktır. Sonuç olarak size borç ve faiz getirisi olarak verilen para karşılığında banka kendisini güven altına almak ve BBDK tarafından yapılan incelemeler neticesinde kullandırılan kredilerde usulsüz ve kontrolsüz hareketler yüzünden olumsuz puanlar almayacaktır.

Kredi Kullanmak İsteyen Ev Hanımlarına Bazı Önerilerimiz;

Acil para ihtiyacınız yüzünden arayışınız var bu yüzden ileride sizi sıkıntıya düşürecek girişimlerde bulunabilir siniz o yüzden sizlere bi kaç tavsiyemiz olacak.. Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen ev hanımları çevresinde veya internet kanalı ile buldukları senet ile para veren yerler aracılığı ile senet imzalayarak karşılığında para alma teklifleri edilebilir, bu tür kişi veya kurumlardan kesinlikle para almamanızı tavsiye ediyoruz, sizden alınan senet veya imzalar yüzünden almış olduğunuz paraların üç beş veya daha fazla katında sizden talep edilebilir ödeyeme meniz halinde ise haciz yolu ile parayı almak isteyecektir. Diğer önemli hususlar ise; eğer kredi başvurusu yapana kadar hiç bir kredi kartı veya kredi kullanımı yapmadıysanız bu bankanın bakış açısına göre iyi bir durum değildir, bankalar daha çok kredi kartı kullanan veya kredi ödemesini düzenli yapan kişilerle çalışmayı tavsiye ederler.. Bu yüzden kredi notu oluşturacak başvuru ve ödemeler yapacaksınız bunlar, adınıza artıracağınız faturalı telefon hattını 2-3 aylık kullanım ve düzenli fatura ödemesi ile telefon hattına telefon alma hakkını elde edeceksiniz. Telefon faturalarını düzenli ödediğiniz için adınıza verilecek telefon cihazları size kredi açılmış gibi verilecek, tabi tercih ettiğiniz cihazın faturaya eklenmesi ile fatura bedeliniz yükselecektir bu  yüzden tutarı düşük olan telefonları tercih etmenizde fayda var. Telefonu aldıktan ve ödemeleri düzenli olarak ay ve ay devam ettikten yine 2 ay sonra yukarıda belgesiz kredi veren bankalar başlığında verdiğimiz yerlere gerek İnternet gerekse sms kanalı ile kredi veya kredi başvuru yapınız. Başvurunuz sonucunda ard arda iki bankanın red veya onay vermemesi halinde daha fazla bankaya başvuru yapmamanızı tavsiye ederek yine telefon aldığınız fatura ödemelerini düzenli bir şekilde devam ederek ilerleyen 1-2 ay sonrasında yine başvuru yapabilirsiniz.