• YARIM ALTIN
  1.451,00
  % -0,93
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1676
  % 0,10
 • € EURO
  9,7434
  % 0,31
 • £ POUND
  11,2381
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  1,2448
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,1056
  % -0,02
 • BITCOIN/TL
  488049,161
  % -0,14
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Findeks Harici Ücretsiz Kredi Notunu Öğrenme [KKB]

Findeks Harici Ücretsiz Kredi Notunu Öğrenme [KKB]

Acil ihtiyaçlarımızın ve sıkıntılarımızın giderilmesi için çözüm yolu görülen kredilerin bankalar tarafından tüketiciye kolay ve istenilen tutarda ödeyebilmesi için müşterinin kredi puanı merkez bankasınca tutulan KKB durumunda ödemelerinin düzenli ve kredi notunun 1300 seviyeleri üzerinde olması beklenir. Müşteriler kredi kullanımı yapmadan önce kredi notunu öğrenerek ona göre para limiti belirleyebilmekte veya daha önce kredi notu düşük olan kişinin puan durumunu öğrenmek istemektedir.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim ?

Vatandaşlar kredi notlarını değişik bir kaç yoldan öğrenmesi mümkündür. Kredi puanı öğrenmek için yapılan sorgulamaların kısmen ücretli hizmetlerdir. Sorgulama ücreti ortalama 7 – 10 TL arasında değişkenlik gösterir. Şuan aktif olarak bir çok kişinin yakından takip ettiği ve kredi notunu araştırmak için takip ettiği findeks finans kuruluşu vardır.  Türkiyede faaliyeti bulunan 9 bankaca kişilerin verilerini ortak bir şekilde birbirine açan sistem findeks üzerinde müşteri bir çok ödeme düzenini, gecikmeye uğrayan krediler, kredi borçlanabilme durumunu detaylı bir şekilde inceleyeceği online kredi sorgulama sitesidir. Fikdeks tarafından müşterilere sunulan kredi & finans durumu tamamen gerçeği yansıttığından oldukça güvenilirdir.

Cep Telefonu SMS ile Kredi Notu Öğrenme Nasıl Olur ?

En kısa ve hızlı yoldan kredi puanı sorgulayıp öğrenme seçenekleri arasında cep telefonu ile sms sorgulama işlemi bulunuyor.  Tüm GSM operatörlerince kredi notu sorgulama işlemi kullanıma açıktır dileyen herkes sorgulama yaparak kredi puanını cepten öğrenir. Cep telefonundan yapılan bu sorgulama işlemi için telefon operatörü sizden ödeme talep etmektedir, sistem ücretlidir.

Turkcell: TCKN Doğum Yılınız yazıp 1122’ye gönderin. Örnek; 12365478985 1987

TürkTelekom: TC Kimlik Numarası boşluk Doğum Yıllı yazıp 1122’ye gönderin. Örnek; 12365478985 1988

Vodafone: Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası Boşluk Doğum Yılınız yazın ve 1122’ye gönderin. Örnek; 12365478985 1989

Ücretsiz Olarak Kredi Puanı Öğrenme İşlemi;

Kişilerin kredi puanlarını öğrenmek için yapacakları özel sorgulamalar arasından ücretsiz olan yok. Ancak akbank kendi müşterilerine sunduğu bir çok ayrıcalık ve işlemler arasında ücretsiz olarak kredi notunu öğrenmeniz mümkün, tabi bunu yapabilmek için hem Akbank müşterisi olmalısınız hemde akbank mobil uygulamasını cep telefonuna indirip oradan sorgulamalısınız.  Diğer bir teknik ise kişi kredi çekmek istediğini bir bankaya giderek bireysel veya ticari müşteri temsilcisine kredi kullanmak istediğini belirtip kimliği vermesi ile bankacı sorgulama yapacaktır. Tabi bu sorgulama sonrasında eğer kredi notunuzun düşük olduğunu söylerse bankacı kesinlikle diğer bankalara gidip ardı ardına kredi puanı sorgulatma yapmayın.

Aklınıza takılan ve bilgi almak istediğiniz kredi ve kredi notu ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum alanına kafanıza takılanı yazarak kolayca bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • Bankalar Konut Kredisi Başvurularını Nasıl Değerlendiriyorlar ?2 sene önce
 • […] olduğu gibi konut kredisi başvurularında da Kredi Kayıt Bürosu Findeks verilerinden faydalanır. Findeks verileri, kişilerin finansal ayak izlerine göre […]