• YARIM ALTIN
  1.609,00
  % 0,00
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  343803,233
  % 4,87
 • BIST 100
  1.360,75
  % 0,09

Kosgeb İş Planı Örneği (2019 Yeni Sisteme Göre İndirebilirsiniz)

Kosgeb İş Planı Örneği (2019 Yeni Sisteme Göre İndirebilirsiniz)

Daha önce iş fikirleri olup da bunu hayata geçirerek uygun iş planı hazırlanarak kosgeb kredisi başvurusu olumlu yönde ilerleyerek kredi çıkarabilen bilgisayarınıza indirebileceğiniz hazır iş planı örneklerini sizler için bir araya getirdik. Örnek şablon formatında hazırlanan iş planları  cafe, kahvehane, büfe, giyim mağazası, dükkan, bakkal, market, lokanta, pastahane alanında ve diğer sektörlerde iş yapan firmalar için hazır iş planı bulunuyor. Kosgeb tarafından sunulan iş kurma ve geliştirme desteklerinden faydalanmak için bu planları mutlaka hazırlamanız gerekmektedir. Kosgeb merkezlerinde size atanan kosgeb uzmanına evrakları teslim etmeniz ile birlikte minimum 50 bin ile 100 bine kadar olan kredileri çekerek işinizi kurmanız mümkün.

Hazır İş Planı Nasıl Doldurulur ?

Hayata geçirmek istediğiniz iş için uygun projeyi aşağıda bulunan planların içerisinden indirip işleme başlayabilirsiniz. Eğer sizin yapmak istediğiniz iş bunların içerisinde bulunmuyorsa sizde bu planlardan yola çıkarak sizle alakalı olan bölümleri kendinize göre yazabilirsiniz, ayrıca sitemizde bulunan Kosgeb Proje hazırlama
rehberini incelemenizde fayda görüyoruz. Kısa bir örnekle yapmak istediğiniz işe en yakın plan iş planını indirdiğinizde örneğin ayakkabı satış mağazası ile alakalı olanın içeriğini giyim sektöründen erkek bayan fark etmez kendi projeniz ile hazır indirdiğiniz şablonun içeriğini değiştirebilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltmanız mümkün. Tek dikkat etmeniz gereken verdiğiniz bilgiler ile yapmak istediğiniz iş sektörünün hacmi konusunda  doğru bilgileri verin. Kosgeb iş planı hazırlamakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız bölgenizde yüz yüze görüşebileceğiniz ve bu işlerin uzmanı olmuş danışmanlık firmalarına 800 – 1500 TL aralığında bir ücret ödeyerek proje başvurunuzu riske atmadan sağlam bir çalışma yapmış olursunuz, ancak şunu önemle belirtelim sizlere telefon yolu ile ulaşan kosgeb şirket veya firması olduğunu söyleyen kişilerin desteğinden kaçının tercihiniz yaşadığınız yerde veya yakınlarınıza yüz yüze görüşebileceğiniz kişileri bulmanız daha sağlıklı olacaktır. Ve anlaşma imzalayarak kosgeb desteği ve hazırlanma ücretinin tamamını değilde bir kısmını vererek gerisini başvuru tamamlanması ve onaylanmasından sonra ödemenizi öneririz. Çalışmayı kendiniz yapın veya yapmayın yinede aşağıda sizler için verdiğimiz iş planı örneğini doldurmadan önce aşağıda sunmuş olduğumuz 15 dakikalık videoyu izlemenizi öneriyoruz.

Videoda gördüğünüz üzere gerek bilgi ve tüyoları sizlere sunuyor. Ayrıca 7 bölümden oluşan iş bölümünü aşama aşama nasıl dikkat etmeniz gereken hususları belirtiliyor. Para vermek istemiyor iseniz ve kendinize güvencimiz varsa aşağıdaki hazır şablon iş planı örneklerini indirerek düşündüğünüz iş ile alakalı formatı hazırlayıp kafanızdaki iş modelini canlandırabilirsiniz. Dediğimiz gibi sadece gerçekçi olun siz kosgeb olsaydınız kendi fikrinize destek sağlar mıydınız ? hep bu şekilde düşünerek planınızı belirleyin ve ona göre yazın. Eğer üretim yapan bir iş modeliniz varsa ki bu sizi bir sıfır önde başlamanıza yarar sağlayacak (çünkü kosgeb üretim yapan firmalara biraz daha sıcak bakıyor) ve üretim yaptığınız kalemleri  tek tek yazarak, bu ürünlerden elde edecekleri amaçları bildirebilirler. Kısa ve orta vadeli olarak yapılacak hedefler, en az 10 yıllık olarakta belirtilirse KOSGEB onayı almak daha kolay olacaktır.

Kosgeb Onayı Alan Hazır Hibe Projeleri

Hazır planları indirip çalışmalara başlamadan önce size önemle belirtmek isteriz ki iş planından önce yapmanız gereken uygulamalı girişimcilik eğitimi katılımı yapmalı ve katılacağınız eğitim 32 saat olmalıdır.  Gördüğümüz kadarı ile bu planı indirmek isteyenler genelde ilk defa başvuracak kişiler ve aklına kosgeb destek kredilerinden nasıl faydalanırım düşüncesi ile bir yerden başlamak isteyen ve başvurunun sadece bu planı hazırlayıp kosgeb merkezine teslim etmekten ibare olduğunu düşünen acemi arkadaşlar bulunuyor. Kosgeb iş planı örnekleri arasında size uygun iş planını tercih edebilirsiniz. Kosgeb tarafından verilen Girişimcilik Destek Programına son başvuru 31
Aralık olmaktadır. 1 Ocak 2019 itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile destekler verilmeye
devam edilecektir.

Word Formatında İş Planı Örnekleri

Bilgisayarınıza indirebileceğiniz  word formatlı (.doc) dosyalarınızı açıp düzenleme yapabilmek için bilgisayarınızda Microsoft Office Word programı kurulu olmalıdır.

[kirmizitext]Kosgeb Dolu Word Uzantılı Hazır İş Planı Örnekleri[/kirmizitext]

[kirmizitext]Kosgeb Boş Word Uzantılı Hazır İş Planı Örnekleri[/kirmizitext]

Hazırladığınız iş planını teslim etmeden önce mutlaka gözden geçirin ve eksik bıraktığınız yerleri boş bırakmadan hazırlayıp teslim edin, yoksa teslim ettiğiniz evraklar eksiklik sebebi ile askıya alınarak zaman kaybınıza neden olur. Hazırlama sonrasında matbu formu kayıt ederek ileride oluşabilecek bir sorun halinde tekrar güncelleyerek yazdırabilir ve bu evrakı teslim edebilirsiniz. Hepinize bu zorlu süreçte başarılar diliyoruz kafanıza takılan yerler ve tecrübelerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz.