• YARIM ALTIN
  1.461,00
  % 0,74
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  509630,311
  % -0,07
 • BIST 100
  1.407,55
  % -0,12

Kredi Kartından Vadesiz Hesabımı Nasıl Görebilirim?

Kredi Kartından Vadesiz Hesabımı Nasıl Görebilirim?

İnsanların zaman içerisindeki ihtiyaçlarına çözüm bulmak amacıyla, sürekli gelişim ve değişim yaşandığını görüyoruz. Bu değişimleri hemen hemen her gün bir şeyler üzerinde görebiliyoruz. TV kanalları, sosyal ağlar üzerinden takip ediyoruz. Bunlar günlük hayatımızda işlerimizi kolaylaştıran şeyler oluyor. Zamanımızdan tasarruf etmemizi de sağlıyor. Hem teknolojik gelişimler hem de buna bağlı alt gelişmeleri yakından takip etmiş oluyoruz. Sektör bazlı baktığımızda da bankacılık sektörü, ATM ve internet bankacılığı işlemleri bu gelişmelerden faydalanan alanlardır. Ayrıca bankaların her türlü kartlarına erişim kolaylığı yine bu kanallar üzerinden sağlanmış oluyor. Kredi Kartından Vadesiz Hesabımı Nasıl Görebilirim?

Hangi Adımları Takip Etmem Gerekir?

Kredi kartı ATM‘ye takılır, şifre girilir. Ardından karşınıza 2 seçenek çıkar. Banka kartı işlemleri ve kredi kartı işlemleri seçeneklerinden, banka kartını seçerek devam edin. Bundan sonra yapacağınız para çekim işlemlerini hesaptan yapmış olursunuz.

Hesap Kartı İptal Edilse Olur Mu?

Hayır, bu işlemleri sistemde kartlarınız aktif olarak kalmaya devam ettiği sürece yapabilirsiniz. Fakat banka kartınızı kapatmamanız gerekiyor. Banka kartınız yoksa, kredi kartı ile ATM’den banka kartı işlemlerinizi yapamıyorsunuz. Bu durum en sık yapılan hatalardan biridir.

Pos Cihazlarında Görebilir Miyim?

Alternatif olarak kredi kartını pos cihazına taktığımız zaman, vadesiz hesap bilgilerinin görünüp görünmediğine bakalım. Çünkü zaman içinde kredi kartı limitinin bittiğini ve banka kartınızın da da yanınızda olmadığı anlar oluyor. Genel olarak kredi kartı taşındığı için bu gibi problemleri yaşadığımız oluyor. Bu gibi durumlarda internet bankacılığı işlemleri yapıp, hesabınızdan kredi kartına para transferi yapmanız gerekiyor. Ya da durumu daha önceden bilip ATM işlemleri yaparak para ödemeniz gerekir. Çünkü kredi kartından pos cihazı işlemleri sadece kredi kartı hesabını görüyor. Mağdur olamamak için önlem almanız gerekiyor.