• YARIM ALTIN
  1.473,00
  % 1,27
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  501858,702
  % 1,36
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Nakit İhtiyacı Yüzünden Kendinizi Bankalara Teslim Etmeyin

Nakit İhtiyacı Yüzünden Kendinizi Bankalara Teslim Etmeyin

Ekonomi ve para uzmanları ihtiyacınız bulunmayan ve aşırı derecede ihtiyac duymadığınız şeyler için bankalardan kredi kullanarak harcama yapmamanızı öneriyor. Bankalar gelirlerini arttırıp kar sağlamak amacı ile uygun gördüğü ve kazancı bulunan bodrolu ve gelir durumunu beyan edebilen çalışanlara aylık olarak aldıkları maaşların ortalama 10 katına kadar kredi verebiliyor. Bir çok kişi gelir durumunun olduğunu ve çalışanların maaş veya gelirinin kaç katına kadar kredi çekebileceğini soruları bir çok yerde karşımıza çıkmakta, yukarıda bahsettiğimiz gibi bankalar sizin maaşınızın 10 katına kadar kredi verebiliyor daha fazlası sizin kredi notunuz ve banka müşteri temsilcisi veya banka müdürünün insiyatifinde olan durumdur.

Küçük ihtiyaçlar için tasarruf ederek birikim yapın..

Uzman kişiler banka kanalı le kullandırılan küçük ihtyaç kredilerini alarak dijital eşya, telefon, giyim vs. gibi eşyaları almamanızı tavsiye ediyor. Çünkü küçük ihtiyac kredilerinin ödemesi bankalar tarafından genelde uzun vadelere yayılarak kişinin borçlanma süresi uzatılıyor ve uzayan vade üzerinden banka kazanç sağlıyor. En kötüsü ise sizin 1 senede giymekten vazgeçtiğiniz kıyafetiniz veyahut size göre modeli düşen ve kulanmaktan sıkıldığınız telefonun borç taksitlerini ödemeye devam etmek hali ile insanın canını sıkıyor ve bir süre sonra kredi taksitini boşverme durumunuz bile olabiliyor. .

Bankalar kredileri size önerirken veya siz bankanın vermiş olduğu krediyi alırken herşey çok kolay ve güzel gelişecektir. Ödeme konusunda ileriye dönük plan yapmayanların çoğu bu hissi yaşar ve çok rahat hareket eder ama çektiği kredinin ödemesini ve ileye dönük olarak ödeme planını kafasında planlayan kişi parayı alsa bile her an sıkıntılı ve parayı en doğru şekilde harcaması gerektiğini bilir. Bankalardan çektiğiniz ihtiyaç kredileri belki sizi 1,2 aylık şeyler için mutlu edebilir ama sonrasında 1,2 yılınıza hatta 4,5 yılını aşan banka borçları ve ödenemeyen kredi taksitleri hayatınızın yönünü olumsuz ve sürekli sıkıntı içerisinde geçirmenize sebep olabilir bu yüzden kredi çekerken hesabınızı dikkatli yapmanızı tavsiye ediyoruz.