• YARIM ALTIN
  1.473,00
  % 1,27
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  501926,243
  % 1,39
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Sicili Bozuk Olan Kişiye Kredi Nasıl Çıkartılır

Sicili Bozuk Olan Kişiye Kredi Nasıl Çıkartılır

Banka ürünleri olan nakit krediler ve kredi kartları tüketicilere sunularak hem kişilerin ihtiyacı olan şeyleri elde etmesi için harcamasını yerine getirmek hemde bankanın kar politikası arasında yer alan faiz ile bankanın büyümesi ve sürekliliği hedeflenir. Fakat krediler ilk çekildiği gün gibi kişiler bazı durumlarda çok huzurlu zamanlar yaşatmamakta. İnsanların ihtiyaçları arasında yer alan tatil, otomobil ev veyahut teknolojik ürünler almak için kullandığı kredi kartı veya krediler düzensiz harcama yüzünden birikmekte ve kişinin bankaya olan ödeme sorumluluğu konusunda yine gecikmeler yüzünden kredi notunda düşüş grafiği ile sicilin bozulmasına neden olmaktadır. Kredi sicili bozuk kişiler ise tekrar nakit ihtiyaçları oluştuğu zaman kredi çekmek istediklerinde “siciliniz banka kredi politikalarımız için uygun değildir” şeklinde bir mesaj ile ret edilmekte. Durum bu hal olunca kişi sicili bozuk olana kredi çıkartan finans kuruluşları veyahut ıhrazatcılara başvurarak düşük miktardaki kredileri çok yüksek faizler ile alma eğilimine gitmektedir. Bu olay kişi açısından her ne kadar kurtarıcı veya ihtiyaç giderici bir girişim gibi gördükse de aslında tam tersi sıkıntılı bir sürece sokan durumlar baş gösterebilir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır Sistemine İşleyiş Nedir ;

Yukarıda bahsettiğimiz gibi durum aslında çok ta kişiye yardımda bulunmak veya kişinin menfaatlerine doğru hareket eden bir eğilim olmamakla birlikte, bir takım finans kuruluşlarının kredi notu düşük kişiler az tutarlarda verdikleri kredilere çok yüksek faiz uygulamakla kişiyi ikinci bir kez ödeme yükümlülüğüne sokan bir sistemdir. Bu kredi kuruluşları isim veremeyeceğimiz ve işlemlerinin daha çok şube tarzı değilde telefon veya diğer kurumlar üzerinden yürüten küçük bankalardır, diğerleri ise ıhrazatçılık yapısı ile kurulmuş kişilere belirli olanla faizli para veren resmi şahıs veya kuruluşlardır.

Sicili bozuk olan kişilerin bu tür kurum veya sisteme kendisini teslim etmesinden ise kredi notunu nasıl tekrar yükseltir veya bankalardan kredi kullanabilecek duruma getirebilir bunların araştırmasını sitemizden yüzlerce başlıklar arasında araştırmalar yaparak kötü sicilini düzeltmek için tüyo ve planlar ile durumunu düzeltebilir.

Siciliniz kötüyse  ve kredi kullanma işlemini gerçekleştiremiyor sanız bu bağlamda size tavsiyemiz tecrübeli ve  uzman kişilere fikir danışarak, yardım alarak sorununuzu gidermeye çalışınız. Kredi notunuzu veya kredi sicilinizi düze çıkarmak için önemli taktikler ve yöntemler hakkında sitemizde bolca konu ve bilgi bulunmaktadır.