• YARIM ALTIN
  1.673,00
  % -0,69
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  267241,131
  % -14,42
 • BIST 100
  1.447,59
  % 0,04

Vakıfbank World Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır ?

Vakıfbank World Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır ?

Müşterisi olunan bankadan kullanmak üzere kredi kartı alındığı zaman banka bu kredi kartına bir limit belirleyerek müşterisinin hizmetine sunmaktadır. Bu limitler genel itibarıyla, kredi kartı başvurusunda bankaya sunulan aylık düzenli gelir doğrultusunda belirlenmektedir. Kredi kartı limitleri, kullanıcılarının bankaya bildirdikleri düzenli aylık gelirlerinin yarısı şeklinde düzenlemektedirler. Normal durumlarda 2 bin TL aylık geliri olan birisinin bankadan alacağı kredi kartının limiti maksimum olacak şekilde bin TL olacaktır. Varsayalım ki kredi kartlarının limitleri bu şekilde değil tüketicilerin istediği gibi belirleniyor olsun, bu durumda da aylık gelirinin tamamını aşan kredi borçları bireylerin içinden çıkmaları güç durumlar yaratmalarına neden olacaktır.

Vakıfbank world kredi kartının kullanıcısı, bu kartın aylık borcunu 3 ay üst üste olacak şekilde asgari tutarda yatırırsa ya da ödeme yapmazsa kredi kartı kullanıma kapatılacaktır. Bu ve benzeri durumların yaşanması banka ve müşterisi arasında sağlıklı bir ilişki olmadığını gösterecektir ve kredi kartının kullanıcısı, kredi kartı limitini arttırmak gibi bir istekte bulunduğunda banka büyük olasılıkla bu isteği olumsuz yanıtlayacaktır.

Vakıfbank world kredi kartına tanımlanan limit, kişinin o zamanki içinde bulunduğu mali duruma göre belirlenmiş olmalıdır. Aradan geçen zamanın ardından artan refah seviyesi ve artan gelirle birlikte harcamaların da artması, kredi kartı limitini yetersiz kılacaktır. World kredi kartının limitini arttırmak için bankanın sunmuş olduğu iletişim kanalları vasıtasıyla başvuruda bulunabilir. Bu başvuru yolları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

Kredi kartı limit arttımı talebi yüz yüze yapılmak istenirse Vakıfbank şubelerine gidilerek bu işlem için başvuruda bulunulabilir. Başvuru için yalnızca bir dilekçe ya da başvuru formunun doldurulması yeterli olacaktır.

World kartın limitini arttırmak için kullanılabilecek olan bir başka yol da bankanın müşterileri hizmetine sunduğu telefon bankacılığıdır. Aynı zamanda müşteri hizmetleri olarak da bilinen 0850-222-0-724 numaralı hat aranarak ve sesli komutlar takip edilerek kolaylıkla limit arttırımı başvurusunda bulunulabilir.

Banka şubelerinden yapılan işlemlerin neredeyse hepsinin yapılabildiği internet bankacılığı hizmeti sayesinde, kredi kartı limit arttırımı başvurusunda da bulunulabilir. Vakıfbank’ ın müşterileri için hizmete sunduğu internet bankacılığı üzerinden müşteri numarası ve şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra sistem üzerinden kredi kartı limit arttırma talebinde bulunulabilir. Bu başvuru sonrasında kartın sahibinden belgeleyebildiği aylık gelir belgesini Vakıfbank şubelerinden birine ulaştırması istenecektir. Bankanın bu isteğinin temel nedeni, limit artımı sonrasında oluşabilecek borcun, kişinin düzenli geliri ile ödenip ödenemeyeceğini görmek istemesidir.

Kredi Kartı Limit Arttırma İşleminde Belge Talep Edilir Mi?

Eskiden, bankalar müşterilerinin hizmetine verdikleri kredi kartlarının limitlerini arttırmak için kartın kullanıcısı olan kişilerle iletişime geçerler ve limit arttırmak isteyip istemediklerini öğrenilebilirdir. Şimdi ise bu işlemin, kartın kullanıcısı tarafından yapılmasını, müşterilerinin kendilerini arayıp kredi kartının limitini arttırmak istediğini belirtmesini isterler. Bunun için bankanın müşteri hizmetleri aranıp kart limiti arttırımı başvurusunda bulunulabilir. Burada kredi kartı kullanıcısının bankaya sunması gereken bir takım evraklar vardır. Bankaya güncel gelir bilgileri sunulmalıdır; aylık düzenli bir gelir mevcutsa ya da farklı bir gelir kaynağı varsa kartın kullanıcısı kişinin bunları belgelemesi ve bankaya sunması gerekmektedir.

Bankaya sunulacak olan gelir belgesinin yanında Vakıfbank’ ın da diğer bankalar gibi dikkat edeceği başka hususlar da vardır. Öncelikle kişilerin kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödeyip ödemediklerine bakılacaktır. Borcuna sadık olmayan birinin borcunu katlaması için kredi kartı limiti attırılmayacaktı. Aynı zamanda kişinin kredi notu da kredi kartı limiti arttırımı işleminde bankanın karar vermesinde rol oynayan parametreler arasındadır. Düşük bir kredi notu, kişinin finansal olarak istikrarsız hareket ettiği anlamına gelmektedir. Bankanın isteyeceği gelir belgesi; limit arttırımı onay aşamasında dikkate alacağı kredi notu gibi değişkenler olumlu yönde değil ise limit arttırımı talebi red yanıtı alacaktır. Böyle bir durum karşısında kalmamak için dönem borçlarının tutarınca ödenmesine dikkat edilmesi, mümkün oldukça asgari tutar yerine dönem borcunun tamamının ödenmesi; kredi notunu düşürecek hareketlerden kaçınmak gerekmektedir.

Vakıfbank World Kredi Kartı İçin Otomatik Limit Arttırma Talebi

Bazı bankaların sunmakta oldukları hizmetler dahilinde otomatik limit arttırma talebinde bulunulabilmektedir. Bankan, müşterisinin yaptığı harcamalar doğrultusunda kullanılmakta olan kredi kartı limitini arttırabilmektedir. Bu limit artışı, bankanın müşterisine verdiği ekstra bir limittir. Aynı şekilde Vakıfbank’ ın da otomatik limit arttırma hizmeti mevcuttur. Eğer banka, kredi kartı limitini arttırır ve kredi kartının sahibi bu durumdan hoşnut olmaz ise banka ile iletişime geçilerek bu durum kolaylıkla düzeltilebilir.